wtorek, 26 lipca 2011

Stare Miasto- Gdańsk

Kadry zostały uchwycone w czasie spaceru ze znajomymi, niestety w czasie natłoku osób zwiedzających i pod presją chwili dlatego to tylko namiastka tego co chcę wam pokazać. Trudno w jednej notce ukazać urok tego miejsca gdyż ma tak wiele magicznych zakamarków cieszących oczy, które można by opisywać i fotografować bez końca. Dla mnie to najpiękniejsze miejsce jeśli chodzi o zabytki w Polsce. Gdy przyjechałam na gdańską starówkę po raz pierwszy, jeszcze będąc nastolatką, w czasie wakacji nad morzem, po prostu oniemiałam. Dech zapierało mi wielokrotnie, przyjeżdżając tu jeszcze wiele razy z moim mężem, który wówczas był tylko chłopakiem a potem narzeczonym. Teraz to miejsce nie co owiało rutyną wciąż mnie cieszy i wciąż przynosi mi wiele ciekawych doznań. Po prostu warto tu przyjechać, wypić Latte nad Motławą, posłuchać muzyki na skrzypcach dobiegających z bram jakiejś kamienicy, wybrać się na rejs statkiem, kupić plecak pamiątek z Jarmarku Dominikańskiego itp., itd. Wrócę tu jeszcze z aparatem w dłoni.

5 komentarzy:

 1. Gdańsk jest pieknym miastem , to prawda... jest sie czym zachwycać. Chociaż ja od jakiegoś czasu unikam przyjazdów do miasta, jakos mnie ten natłok ludzi , hałasu, samochodów przerasta... wolę ciszę.
  Ale wczoraj byłam w mieście i zastanawiam się czy to możliwe , miałam wrażenie że minęłaś mnie jadąc samochodem , citroenem ???

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam miejsce niezwykle i bardzo klimatyczne i tak sobie mysle ze chyba nie ma ludkow ktorzy w swoim albumie nie maja zdjecia na tle Soldka, Zurawia czy Neptuna :) To co Domcia za rok wspolny spacer tymi uliczkami i Latte nad Motlawa???? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Edyta, pewnie, bardzo chętnie:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. któż nie zachwyciłby się Gdańskiem, cudne miasto

  OdpowiedzUsuń
 5. Kadry zapierają dech w piersiach !!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...