wtorek, 5 sierpnia 2014

Słowacja- urlop 2014

Niestety już są za nami wspaniałe, cudowne 2 tygodnie urlopu naszej czwórki. Góry z dziećmi i do tego latem to według mnie bardzo odważny wybór, mając na uwadze dźwiganie ze sobą mniej (prowiant, ciepła i przeciwdeszczowa odzież, wózek) czy bardziej słodkiego ciężaru (dzieci) ale dziś podsumowując plusy i minusy naszej wyprawy, pozostają tylko te dobre strony. Na początek malownicza Słowacja, która ujęła mnie z całego wypoczynku najbardziej. Kameralna atmosfera tego miejsca oraz zachwycające widoki ścięły mnie z nóg i żałujemy, że nie mogliśmy zostać tam dłużej. Strebske Pleso położone niemal 1400 m n p m w towarzystwie Tatr Wysokich i cudownego jeziora otoczonego ukwieconymi łąkami i lasami, to widok jak z najpiękniejszej bajki. Możliwy jest dojazd kolejką elektryczną lub autem, wygodne drogi bez korków, szlaki dostosowane do rodzinnych spacerów, niewielu turystów, spokój i cisza, urocze pensjonaty i hotele, to bez wątpienia plusy tego miejsca. W drodze powrotnej podziwialiśmy słowackie Łomnice a pejzaż górski malujący się wieczorem na horyzoncie wręcz zapierał dech w piersiach. Poprad to malutkie miasteczko gdzie byliśmy przejazdem na obiado-kolacji. Żałuję, że nie zdążyliśmy obejrzeć wodospadów, jaskiń i przejechać się kolejką górską. Zaznaczę, że nie jestem entuzjastką gór więc te ochy i achy z mojej strony to zupełnie coś nowego.


3 komentarze:

 1. Widać, że przepięknie spędziliście czas:) Ja uwielbiam góry i piesze wędrówki, te niezapomniane widoki... Aż się napatrzeć na Twoje zdjęcia nie mogę:)) Piękna z Was rodzinka:) Pozdrawiam Cię słonecznie:)

  http://my-homeonthehill.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, śliczna rodzina, śliczne foty!!

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne zdjęcia – u nas zawsze jest problem, że mamy tyle rzeczy (wózek, plecak lub torby, rzeczy na zmianę itp.), że nikomu się nie chce jeszcze tachać aparatu... zawsze żałuję

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...